Basketball

Upcoming
Time
Competitions

TODAY - 18th Feb

Cavigal Nice Basket Women
ESB Villeneuve-d'Ascq Women
3 5
Cavigal Nice Basket Women
11/2
ESB Villeneuve-d'Ascq Women
1/10
Kon BC Gistel Oostende
Royal IV Brussel
6 7
Kon BC Gistel Oostende
8/15
Royal IV Brussel
11/8
Roche Vendee BC Women
Flammes Carolo Basket Women
0 0
Roche Vendee BC Women
4/1
Flammes Carolo Basket Women
1/7
14:00
BK Khimik Yuzhne vs BK Dnipro
BK Khimik Yuzhne
2/1
BK Dnipro
4/11
14:00
FC Bayern Munchen vs ALBA Berlin
FC Bayern Munchen
1/3
ALBA Berlin
9/4
14:00
Hogsbo Basket vs Djurgarden
Hogsbo Basket
7/2
Djurgarden
1/5
14:00
Minas Tenis Clube vs Franca BC
Minas Tenis Clube
5/2
Franca BC
2/7
14:00
Team FOG Naestved vs Copenhagen Wolfpack
Team FOG Naestved
1/50
Copenhagen Wolfpack
20/1
14:30
Bourges Women vs Nantes Reze Women
14:30
Lattes Montpellier Agglomeration Women vs USO Mondeville Women
Lattes Montpellier Agglomeration Women
1/8
USO Mondeville Women
5/1
14:30
Union Hainaut Basket Women vs Tarbes Women
Union Hainaut Basket Women
6/5
Tarbes Women
8/13
15:00
Anadolu Efes vs Tofas SK
Anadolu Efes
1/3
Tofas SK
9/4
15:00
BC Nokia vs Joensuun Kataja
BC Nokia
4/6
Joensuun Kataja
11/10
15:00
C&S UCC Demons vs Eanna BC
C&S UCC Demons
1/16
Eanna BC
9/1
15:00
Dinamo Kursk Women vs Nadezhda Orenburg Women
Dinamo Kursk Women
1/20
Nadezhda Orenburg Women
12/1
15:00
Durham Palatinates Women vs Cardiff Met Archers Women
Durham Palatinates Women
2/1
Cardiff Met Archers Women
4/11
15:00
Gimle Basket vs Nidaros Jets
Gimle Basket
1/12
Nidaros Jets
7/1
15:00
KTP Basket Kotka vs Salon Vilpas Vikings
KTP Basket Kotka
3/1
Salon Vilpas Vikings
2/9
15:00
Kauhajoen Karhu vs Lapuan Korikobrat
Kauhajoen Karhu
1/25
Lapuan Korikobrat
14/1
15:00
Kazanochka Women vs Dinamo Novosibirsk Women
Kazanochka Women
1/2
Dinamo Novosibirsk Women
6/4
15:00
Kristika Turku vs Korikouvot
Kristika Turku
1/2
Korikouvot
6/4
15:00
MKK Siedlce Women vs Energa Torun Women
MKK Siedlce Women
5/1
Energa Torun Women
1/8
15:00
Porvoon Tarmo vs Ura Basket
Porvoon Tarmo
9/1
Ura Basket
1/16
15:00
Sleza Basket Women vs Ostrovia Ostrow Wielkopolski Women
Sleza Basket Women
1/16
Ostrovia Ostrow Wielkopolski Women
9/1
15:00
Snaefell Women vs Valur Women
Snaefell Women
11/10
Valur Women
4/6
15:00
Starwings Basket Regio Basel vs Lausanne Basket
Starwings Basket Regio Basel
Evens
Lausanne Basket
8/11
15:00
Torpan Pojat vs Tampere Pyrinto II
Torpan Pojat
2/9
Tampere Pyrinto II
3/1
15:00
Tromso Storm vs Kongsberg Miners
Tromso Storm
9/1
Kongsberg Miners
1/16
15:00
UU-Korihait Uusikaupunki vs Espoo United
UU-Korihait Uusikaupunki
11/10
Espoo United
4/6
15:30
KK Sencur vs KK Primorska
KK Sencur
5/2
KK Primorska
2/7
15:30
Lietuvos Rytas vs BC Zalgiris
Lietuvos Rytas
5/2
BC Zalgiris
2/7
15:30
MBA Moscow vs BK Ryazan
MBA Moscow
1/10
BK Ryazan
6/1
16:00
AS Monaco Basket vs Le Mans Sarthe Basket
AS Monaco Basket
1/3
Le Mans Sarthe Basket
9/4
16:00
Allianz Swans Gmunden vs UBSC Raiffeisen Graz
Allianz Swans Gmunden
1/10
UBSC Raiffeisen Graz
6/1
16:00
Ammerud Basket vs Fyllingen
Ammerud Basket
9/1
Fyllingen
1/16
16:00
Artego Bydgoszcz Women vs Basket Gdynia Women
Artego Bydgoszcz Women
1/4
Basket Gdynia Women
11/4
16:00
Klosterneuburg Dukes vs BC Hallmann Vienna
Yourgoody Dukes Klosterneuburg
8/11
BC Hallmann Vienna
Evens
16:00
Wisla Can-Pack Krakow Women vs CCC Polkowice Women
Wisla Can-Pack Krakow Women
1/2
CCC Polkowice Women
6/4
16:30
BK JIP Pardubice vs CEZ Basket Nymburk
BK JIP Pardubice
14/1
CEZ Basket Nymburk
1/25
16:30
Ehingen Urspringschule vs Paderborn Baskets
Ehingen Urspringschule
8/11
Paderborn Baskets
Evens
16:30
RBC Verviers Pepinster Women vs KBBC Sparta Laarne Women
RBC Verviers Pepinster Women
4/11
KBBC Sparta Laarne Women
2/1
16:30
Virum GO DREAM women vs SISU Copenhagen Women
Virum GO DREAM women
1/4
SISU Copenhagen Women
11/4
17:00
ASD Pallacanestro Vigarano Women vs San Martino Women
ASD Pallacanestro Vigarano Women
9/4
San Martino Women
4/11
17:00
Basket Le Mura Lucca Women vs Umana Reyer Venezia Women
Basket Le Mura Lucca Women
11/8
Umana Reyer Venezia Women
4/7
17:00
Basketball Lowen Braunschweig vs Mitteldeutscher BC
Basketball Lowen Braunschweig
4/9
Mitteldeutscher BC
13/8
17:00
Bnei Herzliya vs Hapoel Eilat
Bnei Herzliya
8/13
Hapoel Eilat
6/5
17:00
CS Politehnica National Iasi vs CS Phoenix Galati
CS Politehnica National Iasi
5/4
CS Phoenix Galati
4/7
17:00
Campus Promete Women vs CB Bembibre PDM Women
Campus Promete Women
Evens
CB Bembibre PDM Women
8/11
17:00
Carpedil Battipaglia Women vs Passalacqua Basket Ragusa Women
17:00
Ece Bulls Kapfenberg vs Redwell Gunners Oberwart
Ece Bulls Kapfenberg
1/10
Redwell Gunners Oberwart
6/1
17:00
Famila Basket Schio Women vs Pallacanestro Femminile Broni 93 Women
17:00
Fiat Torino vs Germani Basket Brescia
Fiat Torino
Evens
Germani Basket Brescia
8/11
17:00
Fixi Piramis Torino Women vs Dike Basket Napoli Women
Fixi Piramis Torino Women
2/1
Dike Basket Napoli Women
2/5
17:00
Gernika Bizkaia Women vs Uni Girona Women
Gernika Bizkaia Women
5/2
Uni Girona Women
2/7
17:00
Iraurgi Saski Baloia vs Actel Forca Lleida
Iraurgi Saski Baloia
11/10
Actel Forca Lleida
4/6
17:00
KSSSE AZS PWSZ Gorzow Wielkopolski Women vs AZS Lublin Women
KSSSE AZS PWSZ Gorzow Wielkopolski Women
2/5
AZS Lublin Women
7/4
17:00
Palma Air Europa vs Quesos Cerrato Palencia
Palma Air Europa
8/11
Quesos Cerrato Palencia
Evens
17:00
TSV Crailsheim Merlins vs PS Karlsruhe LIONS
TSV Crailsheim Merlins
2/9
PS Karlsruhe LIONS
3/1
17:05
Maccabi Rishon Le-Zion vs Hapoel Holon
Maccabi Rishon Le-Zion
Evens
Hapoel Holon
8/11
17:10
Ironi Nes Ziona vs Hapoel Migdal Jerusalem
Ironi Nes Ziona
7/4
Hapoel Migdal Jerusalem
2/5
17:15
Cadi La Seu D'Urgell Women vs Quesos El Pastor Women
Cadi La Seu D'Urgell Women
1/2
Quesos El Pastor Women
6/4
17:30
Cheshire Phoenix vs Sheffield Sharks
Cheshire Phoenix
8/13
Sheffield Sharks
6/5
17:30
Real Madrid vs FC Barcelona
Real Madrid
4/9
FC Barcelona
13/8
18:00
Clemson Tigers vs Duke Blue Devils
Clemson Tigers
6/5
Duke Blue Devils
7/10
18:00
Lacturale Araski Women vs Universitario de Ferrol Women
Lacturale Araski Women
Evens
Universitario de Ferrol Women
8/11
18:00
Michigan Wolverines vs Ohio State Buckeyes
Michigan Wolverines
4/7
Ohio State Buckeyes
29/20
18:00
Seton Hall Pirates vs DePaul Blue Demons
Seton Hall Pirates
1/7
DePaul Blue Demons
19/4
18:00
Union Lyon Basket Women vs Basket Landes Women
Union Lyon Basket Women
Evens
Basket Landes Women
8/11
19:00
Manhattan Jaspers vs Niagara Purple Eagles
Manhattan Jaspers
4/6
Niagara Purple Eagles
5/4
19:00
Rider Broncs vs Canisius Griffins
Rider Broncs
4/7
Canisius Griffins
29/20
19:00
Siena Saints vs Monmouth Hawks
Siena Saints
13/10
Monmouth Hawks
8/13
19:05
Maccabi Electra Tel Aviv vs Maccabi Ashdod
Maccabi Electra Tel Aviv
1/5
Maccabi Ashdod
7/2
19:15
Haukar vs K.R. Basket Reykjavik
Haukar
5/6
K.R. Basket Reykjavik
5/6
19:30
FC Barcelona B vs ICL Manresa
FC Barcelona B
3/1
ICL Manresa
2/9
20:00
Denver Pioneers vs Oral Roberts Golden Eagles
Denver Pioneers
2/5
Oral Roberts Golden Eagles
2/1
20:00
East Carolina Pirates vs Connecticut Huskies
East Carolina Pirates
11/5
Connecticut Huskies
4/11
20:00
Tulsa Golden Hurricanes vs South Florida Bulls
Tulsa Golden Hurricanes
1/14
South Florida Bulls
8/1
20:30
Illinois Fighting Illini vs Nebraska Cornhuskers
Illinois Fighting Illini
19/20
Nebraska Cornhuskers
20/23
21:00
Cincinnati Bearcats vs Wichita State Shockers
Cincinnati Bearcats
1/3
Wichita State Shockers
12/5
21:00
Evansville Purple Aces vs Loyola Chicago Ramblers
Evansville Purple Aces
2/1
Loyola Chicago Ramblers
2/5
21:00
Missouri State Bears vs Drake University Bulldogs
Missouri State Bears
2/7
Drake University Bulldogs
27/10
21:00
Temple Owls vs Houston Cougars
Temple Owls
23/20
Houston Cougars
8/11
22:00
Mogi das Cruzes vs Joinville/AABJ
Mogi das Cruzes
1/16
Joinville/AABJ
9/1
23:00
Colegio Los Leones vs Mun. Puente Alto
Colegio Los Leones
2/7
Mun. Puente Alto
5/2
23:00
Florida State Seminoles vs Pittsburgh Panthers
Florida State Seminoles
1/100
Pittsburgh Panthers
25/1
23:00
Racing Club de Avellaneda vs Union Vecinal de La Plata
Racing Club de Avellaneda
1/4
Union Vecinal de La Plata
11/4
23:00
Universidad de Concepcion vs Club Deportivo Universidad Catolica
Universidad de Concepcion
4/9
Club Deportivo Universidad Catolica
13/8
Basketball World Club Competitions - ASEAN League
Alab Pilipinas vs Formosa Dreamers
18 Feb 12:00
17 More
Money Line
Alab Pilipinas
1/1000
Formosa Dreamers
50/1
Handicap 2-way
Alab Pilipinas -17.5
5/6
Formosa Dreamers +17.5
5/6
Total Points
Over 191.5
5/6
Under 191.5
5/6
Basketball Armenia - Armenian Basketball League A
BC Urartu Yerevan vs BC Grand Sport
18 Feb 12:00
5 More
Handicap 2-way
BC Urartu Yerevan -29.5
5/6
BC Grand Sport +29.5
5/6
Total Points
Over 172.5
Evens
Under 172.5
8/11
Total Points Odd/Even
Odd
5/6
Even
5/6
Basketball Ukraine - Ukrainian FBU Superleague
Bipa Odessa vs BC Politehnik Kharkiv
18 Feb 12:00
2 More
Money Line
Bipa Odessa
2/7
BC Politehnik Kharkiv
5/2
Total Points Odd/Even
Odd
5/6
Even
5/6