In-Play

Football

Edgeworth Eagles
1 3
Western Sydney Wanderers
66 min
A
1/10000
Melbourne Knights
1 2
Green Gully Cavaliers
71 min
H
16/1
D
7/2
A
1/4
Perth Glory
0 0
Sydney FC
46 min
H
5/2
D
6/4
A
7/5
Meghalaya
0 1
Langsning
67 min
H
7/1
D
11/5
A
8/15
Calangute SC
0 0
Clube Sao Minguel de Taleigao
47 min
H
17/20
D
7/4
A
17/4

Tennis

Marco Trungelliti
Gianluigi Quinzi
S 1 0
G 0 0
P 30 15
Marco Trungelliti
2/9
Gianluigi Quinzi
3/1
Andrea Pellegrino
Filip Krajinovic
S 0 0
G 0 1
P 15 0
Andrea Pellegrino
10/3
Filip Krajinovic
2/11
Edan Leshem
Sergey Betov
S 1 1
G 4 1
P 0 0
Edan Leshem
1/14
Sergey Betov
7/1
Norbert Gombos
Sanam Singh
S 0 0
G 3 3
P 40 A
Norbert Gombos
11/20
Sanam Singh
13/10
Andrea Ka
Dewi Dijkman
S 0 0
G 5 5
P 30 0
Andrea Ka
2/15
Dewi Dijkman
9/2

Volleyball

Yugra-Samotlor
FK Yenisey Krasnoyarsk
S 1 2
P 17 15
Yugra-Samotlor
7/4
FK Yenisey Krasnoyarsk
2/5
Ghaz Aj Junoob
Surabaya Samator
S 1 2
P 16 12
Ghaz Aj Junoob
Evens
Surabaya Samator
8/11
Sarmayeh Tehran VC
Shanghai Golden Age
S 2 0
P 19 16

Cricket

South Africa
New Zealand
1st 481/8d 214
2nd 132/7d 43/4

Snooker

Daniel Wells
3 1
Jimmy White
Daniel Wells
1/9
Jimmy White
11/2

Upcoming
All
Video

Football

TODAY - 30th Aug

14:00
Uganda v Kenya
H
8/11
D
23/10
A
9/2
16:30
Dalum v Holbaek
H
23/20
D
13/5
A
21/10
16:30
Kjellerup IF v Odder
H
19/10
D
5/2
A
13/10
16:30
VSK Aarhus v Kolding IF
H
23/10
D
11/4
A
Evens
16:30
Gnistan v KaPa
H
4/6
D
3/1
A
15/4
16:30
FC Kiffen v Klubi 04
H
2/1
D
13/5
A
6/5
17:30
Borussia M gladbach II v Schalke II
H
21/20
D
13/5
A
12/5
18:00
Trelleborgs v Frej
H
21/20
D
23/10
A
13/5
18:00
Astoria Walldorf v FC Saarbrucken
H
12/5
D
5/2
A
21/20
18:00
Hessen Kassel v Stuttgart Kickers
H
19/10
D
5/2
A
13/10
18:00
Ulm v Trier
H
13/8
D
21/10
A
9/5
18:00
Wormatia Worms v Pirmasens
H
20/21
D
23/10
A
14/5
18:30
Homburg v Elversberg
H
14/5
D
12/5
A
20/21
18:30
Offenbach Kickers v Nottingen
H
10/21
D
10/3
A
5/1
19:00
Bolton v Everton U23
H
Evens
D
5/2
A
13/5
19:00
Bury v Morecambe
H
7/10
D
14/5
A
15/4
19:00
RSD Alcala v Getafe
H
5/1
D
14/5
A
4/7
19:15
Siegen v Wattenscheid
H
11/5
D
23/10
A
6/5
19:30
Gillingham v Luton
H
20/21
D
5/2
A
11/4
19:30
Peterborough v Norwich U23
H
11/20
D
16/5
A
9/2
19:30
Egypt v Guinea
H
7/20
D
15/4
A
8/1
19:30
Villa San Carlos v Almirante Brown
H
5/4
D
2/1
A
12/5
19:45
Accrington Stanley v Crewe
H
11/10
D
12/5
A
23/10
19:45
AFC Wimbledon v Swansea U23
H
10/11
D
12/5
A
3/1
19:45
Blackpool v Cheltenham
H
5/4
D
11/5
A
9/4
19:45
Bradford v Stoke U23
H
8/15
D
10/3
A
19/4
19:45
Bristol Rovers v Reading U23
H
8/13
D
3/1
A
4/1
19:45
Charlton v Southampton U23
H
7/10
D
13/5
A
15/4
19:45
Chesterfield v Wolves U23
H
4/7
D
3/1
A
9/2
19:45
Coventry v West Ham U23
H
7/10
D
13/5
A
4/1
19:45
Crawley v Colchester
H
21/10
D
12/5
A
6/5
19:45
Fleetwood Town v Blackburn U23
H
8/13
D
14/5
A
17/4
19:45
Leyton Orient v Stevenage
H
4/5
D
5/2
A
10/3
19:45
Mansfield v Doncaster
H
19/10
D
21/10
A
6/4
19:45
Millwall v West Brom U23
H
2/5
D
7/2
A
6/1
19:45
MK Dons v Barnet
H
4/6
D
14/5
A
15/4
19:45
Northampton v Wycombe
H
3/4
D
13/5
A
7/2
19:45
Oldham v Carlisle
H
13/10
D
21/10
A
9/4
19:45
Oxford United v Exeter
H
11/20
D
14/5
A
5/1
19:45
Plymouth v Newport County
H
17/20
D
5/2
A
16/5
19:45
Port Vale v Derby U23
H
21/20
D
12/5
A
12/5
19:45
Scunthorpe v Middlesbrough U23
H
4/6
D
14/5
A
4/1
19:45
Sheffield United v Leicester U23
H
10/21
D
7/2
A
5/1
19:45
Shrewsbury v Cambridge United
H
10/11
D
12/5
A
3/1
19:45
Southend v Brighton U23
H
5/6
D
13/5
A
16/5
19:45
Walsall v Grimsby
H
Evens
D
5/2
A
13/5
19:45
Yeovil v Portsmouth
H
13/5
D
12/5
A
Evens
19:45
Cork City v Bray Wanderers
H
4/11
D
7/2
A
15/2
20:00
Shamrock Rovers v Derry City
H
13/10
D
21/10
A
9/4
23:15
Avaí v Luverdense
H
6/5
D
21/10
A
12/5
23:15
Joinville v Bahia
H
9/5
D
2/1
A
17/10
23:15
Parana v Sampaio Correa
H
20/21
D
9/4
A
16/5
23:15
Paysandu v Tupi
H
11/20
D
14/5
A
11/2

31st Aug

1st Sep

4th Sep

Tennis

TODAY - 30th Aug

13:00
Gerald Melzer v Lorenzo Sonego
Gerald Melzer
4/11
Lorenzo Sonego
2/1
13:30
Andrea Arnaboldi v Pedro Cachin
Andrea Arnaboldi
8/11
Pedro Cachin
Evens
16:00
Alexander Zverev v Daniel Brands
Alexander Zverev
1/6
Daniel Brands
4/1
16:00
Andrey Kuznetsov v Albert Ramos-Vinolas
Andrey Kuznetsov
8/13
Albert Ramos-Vinolas
5/4
16:00
Benoit Paire v Marcos Baghdatis
Benoit Paire
13/8
Marcos Baghdatis
1/2
16:00
Daniel Evans v Rajeev Ram
Daniel Evans
1/2
Rajeev Ram
13/8
16:00
Ernesto Escobedo v Kyle Edmund
Ernesto Escobedo
5/2
Kyle Edmund
3/10
16:00
Gael Monfils v Jan Satral
Gael Monfils
1/50
Jan Satral
14/1
16:00
Guido Pella v Mikhail Youzhny
Guido Pella
13/8
Mikhail Youzhny
1/2
16:00
Inigo Cervantes v Grigor Dimitrov
Inigo Cervantes
7/1
Grigor Dimitrov
1/12
16:00
John Isner v Steve Darcis
John Isner
1/7
Steve Darcis
9/2
16:00
Karen Khachanov v Thomas Fabbiano
Karen Khachanov
4/9
Thomas Fabbiano
7/4
16:00
Kei Nishikori v Benjamin Becker
Kei Nishikori
1/50
Benjamin Becker
14/1
16:00
Michael Mmoh v Jeremy Chardy
Michael Mmoh
7/1
Jeremy Chardy
1/12
16:00
Nicolas Almagro v Pablo Cuevas
Nicolas Almagro
5/4
Pablo Cuevas
8/13
16:00
Pablo Carreno Busta v Ilya Ivashka
Pablo Carreno Busta
2/9
Ilya Ivashka
10/3
16:00
Rafael Nadal v Andreas Seppi
Rafael Nadal
1/16
Andreas Seppi
8/1
16:00
Sergiy Stakhovsky v Marin Cilic
Sergiy Stakhovsky
9/1
Marin Cilic
1/20
16:00
Vasek Pospisil v Kevin Anderson
Vasek Pospisil
11/4
Kevin Anderson
2/7
16:00
Anastasija Sevastova v Garbine Muguruza
Anastasija Sevastova
4/1
Garbine Muguruza
1/6
16:00
Andrea Petkovic v Belinda Bencic
Andrea Petkovic
10/11
Belinda Bencic
10/11
16:00
Caroline Wozniacki v Svetlana Kuznetsova
Caroline Wozniacki
7/4
Svetlana Kuznetsova
4/9
16:00
Daria Kasatkina v Qiang Wang
Daria Kasatkina
4/11
Qiang Wang
9/4
16:00
Denisa Allertova v Ana Ivanovic
Denisa Allertova
2/1
Ana Ivanovic
2/5
16:00
Heather Watson v Richel Hogenkamp
Heather Watson
2/5
Richel Hogenkamp
2/1
16:00
Kiki Bertens v Ana Konjuh
Kiki Bertens
4/5
Ana Konjuh
Evens
16:00
Kirsten Flipkens v S Halep
Kirsten Flipkens
6/1
S Halep
1/10
16:00
Lara Arruabarrena v Yaroslava Shvedova
Lara Arruabarrena
13/8
Yaroslava Shvedova
1/2
16:00
Lesia Tsurenko v Yafan Wang
Lesia Tsurenko
3/10
Yafan Wang
5/2
16:00
Lucie Safarova v Daria Gavrilova
Lucie Safarova
Evens
Daria Gavrilova
4/5
16:00
Mirjana Lucic-Baroni v Angelique Kerber
Mirjana Lucic-Baroni
7/1
Angelique Kerber
1/12
16:00
Pauline Parmentier v Caroline Garcia
Pauline Parmentier
3/1
Caroline Garcia
1/4
16:00
Petra Kvitová v Cagla Buyukakcay
Petra Kvitová
1/10
Cagla Buyukakcay
6/1
16:00
Roberta Vinci v Christina McHale
Roberta Vinci
10/11
Christina McHale
10/11
16:00
Saisai Zheng v Kateryna Bondarenko
Saisai Zheng
5/4
Kateryna Bondarenko
8/13
16:00
Shelby Rogers v Catherine Bellis
Shelby Rogers
Evens
Catherine Bellis
4/5
16:00
Timea Babos v Barbara Haas
Timea Babos
1/6
Barbara Haas
4/1
16:00
Yulia Putintseva v Carina Witthoeft
Yulia Putintseva
8/13
Carina Witthoeft
5/4
18:00
Alexandr Dolgopolov v David Ferrer
Alexandr Dolgopolov
12/5
David Ferrer
1/3
18:00
Denis Kudla v Alessandro Giannessi
Denis Kudla
1/2
Alessandro Giannessi
13/8
18:00
Fernando Verdasco v Stan Wawrinka
Fernando Verdasco
5/2
Stan Wawrinka
3/10
18:00
Janko Tipsarevic v Sam Querrey
Janko Tipsarevic
10/3
Sam Querrey
2/9
18:00
Jared Donaldson v David Goffin
Jared Donaldson
9/2
David Goffin
1/7
18:00
Nicolas Mahut v Philipp Kohlschreiber
Nicolas Mahut
6/5
Philipp Kohlschreiber
4/6
18:00
Viktor Troicki v Radu Albot
Viktor Troicki
2/9
Radu Albot
10/3
18:00
Anett Kontaveit v Elena Vesnina
Anett Kontaveit
2/1
Elena Vesnina
2/5
18:00
Annika Beck v Nadia Podoroska
Annika Beck
1/4
Nadia Podoroska
3/1
18:00
Camila Giorgi v Samantha Stosur
Camila Giorgi
6/4
Samantha Stosur
8/15
18:00
Karin Knapp v Johanna Larsson
Karin Knapp
6/4
Johanna Larsson
8/15
18:00
Katerina Siniakova v Eugenie Bouchard
Katerina Siniakova
5/2
Eugenie Bouchard
3/10
18:00
Kurumi Nara v Stefanie Voegele
Kurumi Nara
3/10
Stefanie Voegele
5/2
18:00
Nicole Gibbs v Aleksandra Krunic
Nicole Gibbs
4/5
Aleksandra Krunic
Evens
18:00
Shuai Zhang v Ellen Perez
Shuai Zhang
1/12
Ellen Perez
7/1
18:00
Vitalia Diatchenko v Timea Bacsinszky
Vitalia Diatchenko
10/1
Timea Bacsinszky
1/25
20:00
Christian Harrison v Paul-Henri Mathieu
Christian Harrison
12/5
Paul-Henri Mathieu
1/3
20:00
Damir Dzumhur v Bernard Tomic
Damir Dzumhur
7/1
Bernard Tomic
1/12
20:00
Donald Young v Jan-Lennard Struff
Donald Young
2/5
Jan-Lennard Struff
2/1
20:00
Feliciano Lopez v Borna Coric
Feliciano Lopez
4/7
Borna Coric
11/8
20:00
Horacio Zeballos v Florian Mayer
Horacio Zeballos
9/4
Florian Mayer
4/11
20:00
Ivo Karlovic v Yen-Hsun Lu
Ivo Karlovic
8/15
Yen-Hsun Lu
6/4
20:00
Juan Martin Del Potro v Diego Schwartzman
Juan Martin Del Potro
1/16
Diego Schwartzman
8/1
20:00
Teymuraz Gabashvili v Fabio Fognini
Teymuraz Gabashvili
12/5
Fabio Fognini
1/3
20:00
Victor Estrella Burgos v Joao Sousa
Victor Estrella Burgos
9/4
Joao Sousa
4/11
20:00
Carla Suarez Navarro v Teliana Pereira
Carla Suarez Navarro
1/20
Teliana Pereira
9/1
20:00
Kateryna Kozlova v Venus Williams
Kateryna Kozlova
10/3
Venus Williams
2/9
20:00
Laura Siegemund v Patricia Maria Tig
Laura Siegemund
1/8
Patricia Maria Tig
5/1
20:00
Louisa Chirico v Anastasia Pavlyuchenkova
Louisa Chirico
9/4
Anastasia Pavlyuchenkova
4/11
20:00
Mariana Duque-Marino v Jelena Jankovic
Mariana Duque-Marino
7/4
Jelena Jankovic
4/9
20:00
Naomi Broady v Laura Robson
Naomi Broady
11/8
Laura Robson
4/7
20:00
Shuai Peng v Varvara Lepchenko
Shuai Peng
7/4
Varvara Lepchenko
4/9
22:00
Carlos Berlocq v Paolo Lorenzi
Carlos Berlocq
6/4
Paolo Lorenzi
8/15
22:00
Dominic Thiem v John Millman
Dominic Thiem
2/9
John Millman
10/3
22:00
Gilles Simon v Radek Stepanek
Gilles Simon
8/11
Radek Stepanek
11/10
22:00
Ivan Dodig v Illya Marchenko
Ivan Dodig
Evens
Illya Marchenko
4/5
22:00
Marcel Granollers v Juan Monaco
Marcel Granollers
8/13
Juan Monaco
5/4
22:00
Nick Kyrgios v Aljaz Bedene
Nick Kyrgios
1/12
Aljaz Bedene
7/1
22:00
Ricardas Berankis v Malek Jaziri
Ricardas Berankis
9/4
Malek Jaziri
4/11
22:00
Agnieszka Radwanska v Jessica Pegula
Agnieszka Radwanska
1/16
Jessica Pegula
8/1
22:00
Antonia Lottner v Vania King
Antonia Lottner
7/4
Vania King
4/9
22:00
Julia Goerges v Yanina Wickmayer
Julia Goerges
11/8
Yanina Wickmayer
4/7
22:00
Karolina Pliskova v Sofia Kenin
Karolina Pliskova
1/16
Sofia Kenin
8/1
22:00
Montserrat Gonzalez v Danka Kovinic
Montserrat Gonzalez
2/1
Danka Kovinic
2/5