Ice Hockey

Upcoming
Time
Competitions

TODAY - 22nd Jan

10:00
Reaktor Nizhnekamsk v Belye Medvedi
Reaktor Nizhnekamsk
Evens
Draw
16/5
Belye Medvedi
8/5
10:00
Sputnik Almetievsk v Omskie Yastreby
Sputnik Almetievsk
17/5
Draw
4/1
Omskie Yastreby
4/9
11:30
Ferencvarosi TC v ASC Corona 2010 Brasov
Ferencvarosi TC
5/4
Draw
16/5
ASC Corona 2010 Brasov
13/10
12:00
Molot-Prikamie Perm v HC Ryazan
Molot-Prikamie Perm
Evens
Draw
14/5
HC Ryazan
9/5
12:00
Sputnik Nizhny Tagil v Buran Voronezh
Sputnik Nizhny Tagil
1/4
Draw
5/1
Buran Voronezh
11/2
12:00
Toros Neftekamsk v Zvezda Chekhov
Toros Neftekamsk
5/6
Draw
3/1
Zvezda Chekhov
11/5
13:00
Augsburger Panther v Fischtown Pinguins
Augsburger Panther
3/4
Draw
7/2
Fischtown Pinguins
12/5
13:00
Dusseldorfer EG v Kolner Haie
Dusseldorfer EG
15/8
Draw
10/3
Kolner Haie
19/20
13:00
Izhstal Izhevsk v SKA Karelia
Izhstal Izhevsk
15/8
Draw
14/5
SKA Karelia
19/20
13:00
Ladya Togliatti v Snezhnye Barsy Astana
Ladya Togliatti
4/5
Draw
10/3
Snezhnye Barsy Astana
2/1
13:00
Narvik IHK v Moss Hockey
Narvik IHK
1/8
Draw
15/2
Moss Hockey
8/1
13:30
Gruner IL v Nidaros Hockey
Gruner IL
2/1
Draw
15/4
Nidaros Hockey
8/11
14:00
Dynamo Balashikha v Yermak Angarsk
Dynamo Balashikha
23/20
Draw
14/5
Yermak Angarsk
3/2
14:00
HC Khimik Voskresensk v Torpedo Ust-Kamenogorsk
HC Khimik Voskresensk
4/1
Draw
18/5
Torpedo Ust-Kamenogorsk
4/9
14:00
HK Dinamo ST Petersburg v Sokol Krasnoyarsk
HK Dinamo ST Petersburg
6/5
Draw
13/5
Sokol Krasnoyarsk
8/5
14:00
Ocelari Trinec v HC Plzen
Ocelari Trinec
8/13
Draw
18/5
HC Plzen
16/5
14:00
Sparta Praha v HC Pardubice
Sparta Praha
2/5
Draw
9/2
HC Pardubice
9/2
14:00
THK Tver v Saryarka Karagandy
THK Tver
7/4
Draw
14/5
Saryarka Karagandy
21/20
14:30
Pirati Chomutov v HC Vitkovice Steel
Pirati Chomutov
19/20
Draw
16/5
HC Vitkovice Steel
2/1
14:30
SK Lejon v Brunflo IK
SK Lejon
2/3
Draw
15/4
Brunflo IK
11/5
14:45
HC Davos v EV Zug
HC Davos
23/20
Draw
16/5
EV Zug
13/8
15:00
Dragons de Rouen v Bruleurs de Loups Grenoble
Dragons de Rouen
8/11
Draw
17/5
Bruleurs de Loups Grenoble
11/5
15:00
EHC Winterthur v Rapperswil-Jona Lakers
EHC Winterthur
15/8
Draw
17/5
Rapperswil-Jona Lakers
5/6
15:00
HC Bili Tygri Liberec v HC Karlovy Vary
HC Bili Tygri Liberec
1/3
Draw
5/1
HC Karlovy Vary
11/2
15:00
Halmstad HF v Helsingborgs HC
Halmstad HF
21/20
Draw
16/5
Helsingborgs HC
8/5
15:00
Hammarby IF v Nacka HK
Hammarby IF
1/4
Draw
19/4
Nacka HK
11/2
15:00
IF Bjorkloven v Mora IK
IF Bjorkloven
15/8
Draw
16/5
Mora IK
Evens
15:00
IFK Arboga IK v Surahammars IF
IFK Arboga IK
1/7
Draw
13/2
Surahammars IF
9/1
15:00
IFK Kumla v Vimmerby HC
IFK Kumla
9/4
Draw
10/3
Vimmerby HC
8/11
15:00
IFK Tumba Hockey v IF Vallentuna BK
IFK Tumba Hockey
18/5
Draw
4/1
IF Vallentuna BK
2/5
15:00
Kallinge/Ronneby IF v Borlange HC
Kallinge/Ronneby IF
17/20
Draw
16/5
Borlange HC
2/1
15:00
Koping HC v Grastorps IK
Koping HC
19/20
Draw
10/3
Grastorps IK
13/8
15:00
Mariestad BoIS HC v Lindlovens IF
Mariestad BoIS HC
4/9
Draw
15/4
Lindlovens IF
10/3
15:00
Ornskoldsviks HF v Vannas HC
Ornskoldsviks HF
1/9
Draw
7/1
Vannas HC
9/1
15:00
Sodertalje SK v VIK Vasteras HK
Sodertalje SK
11/8
Draw
3/1
VIK Vasteras HK
3/2
15:00
Sollentuna HC v Wings HC Arlanda
Sollentuna HC
4/7
Draw
18/5
Wings HC Arlanda
14/5
15:00
Tyringe Sos v HC Dalen
Tyringe Sos
19/20
Draw
16/5
HC Dalen
7/4
15:00
Vita Hasten v Almtuna IS
Vita Hasten
11/10
Draw
3/1
Almtuna IS
9/5
15:15
HDD Olimpija Ljubljana v HC Orli Znojmo
HDD Olimpija Ljubljana
5/1
Draw
5/1
HC Orli Znojmo
2/7
15:15
Hanhals IF v Tranas AIF
Hanhals IF
7/4
Draw
16/5
Tranas AIF
19/20
15:30
Adler Mannheim v Eisbaren Berlin
Adler Mannheim
8/11
Draw
7/2
Eisbaren Berlin
13/5
15:30
Iserlohn Roosters v ERC Ingolstadt
Iserlohn Roosters
6/5
Draw
16/5
ERC Ingolstadt
8/5
15:30
Schwenninger Wild Wings v EHC Red Bull Munchen
Schwenninger Wild Wings
12/5
Draw
10/3
EHC Red Bull Munchen
4/5
15:30
Straubing Tigers v Krefeld Pinguine
Straubing Tigers
Evens
Draw
16/5
Krefeld Pinguine
15/8
16:00
Bietigheim Steelers v EHC Bayreuth
Bietigheim Steelers
2/5
Draw
17/4
EHC Bayreuth
15/4
16:00
Ducs de Dijon v Gothiques d'Amiens
Ducs de Dijon
13/10
Draw
3/1
Gothiques d'Amiens
13/10
16:00
Dukla Trencin v HK Poprad
Dukla Trencin
11/10
Draw
16/5
HK Poprad
7/4
16:00
ESV Kaufbeuren v Lowen Frankfurt
ESV Kaufbeuren
3/2
Draw
3/1
Lowen Frankfurt
11/10
16:00
Eispiraten Crimmitschau v Wolfe Freiburg
Eispiraten Crimmitschau
13/10
Draw
3/1
Wolfe Freiburg
13/10
16:00
GKS Katowice v TKH Nesta Torun
GKS Katowice
4/11
Draw
4/1
TKH Nesta Torun
4/1
16:00
GKS Tychy v TMH Polonia Bytom
GKS Tychy
1/4
Draw
9/2
TMH Polonia Bytom
13/2
16:00
HC Nove Zamky v HC 05 Banska Bystrica
HC Nove Zamky
11/5
Draw
10/3
HC 05 Banska Bystrica
17/20
16:00
HC Olomouc v BK Mlada Boleslav
HC Olomouc
Evens
Draw
16/5
BK Mlada Boleslav
15/8
16:00
HKm Zvolen v HC Kosice
HKm Zvolen
13/8
Draw
16/5
HC Kosice
23/20
16:00
KAC Klagenfurt v EHC BW Linz
KAC Klagenfurt
6/5
Draw
16/5
EHC BW Linz
7/5
16:00
Lausitzer Fuchse v EC Bad Nauheim
Lausitzer Fuchse
10/11
Draw
16/5
EC Bad Nauheim
9/5
16:00
Lyon HC v Rapaces de Gap
Lyon HC
11/8
Draw
3/1
Rapaces de Gap
6/5
16:00
MHC Martin v MHk 32 Liptovsky Mikulas
MHC Martin
4/5
Draw
17/5
MHk 32 Liptovsky Mikulas
9/4
16:00
Manglerud Star v Lillehammer IK
Manglerud Star
5/2
Draw
18/5
Lillehammer IK
2/3
16:00
Mountfield HK v HC Kometa Brno
Mountfield HK
17/20
Draw
7/2
HC Kometa Brno
11/5
16:00
MsHK Zilina v HK Nitra
MsHK Zilina
3/2
Draw
10/3
HK Nitra
6/5
16:00
Nottingham Panthers v Fife Flyers
Nottingham Panthers
11/10
Draw
10/3
Fife Flyers
8/5
16:00
SC Riessersee v Dresdner Eislowen
SC Riessersee
11/8
Draw
3/1
Dresdner Eislowen
5/4
16:00
Storhamar Ishockey v Valerenga IF
Storhamar Ishockey
10/11
Draw
16/5
Valerenga IF
15/8
16:00
TH Unia Oswiecim v MH Automatyka Stoczniowiec 2014
TH Unia Oswiecim
2/7
Draw
9/2
MH Automatyka Stoczniowiec 2014
11/2
16:20
PSG Zlin v HC Litvinov
PSG Zlin
5/4
Draw
3/1
HC Litvinov
3/2
16:30
EC Dornbirn v EC Graz 99ers
EC Dornbirn
21/20
Draw
16/5
EC Graz 99ers
13/8
16:30
HC La Chaux-De-Fonds v HC Red Ice
HC La Chaux-De-Fonds
4/5
Draw
17/5
HC Red Ice
2/1
16:30
HC TWK Innsbruck v Vienna Capitals
HC TWK Innsbruck
7/4
Draw
16/5
Vienna Capitals
Evens
16:30
HCB Sudtirol v Red Bull Salzburg
HCB Sudtirol
7/5
Draw
16/5
Red Bull Salzburg
6/5
16:45
EHC Visp v EHC Olten
EHC Visp
5/4
Draw
16/5
EHC Olten
13/10
16:45
Hockey Academy Zug v HC Biasca Ticino Rockets
Hockey Academy Zug
11/10
Draw
16/5
HC Biasca Ticino Rockets
7/5
17:00
HK Beograd v Fehervari Titanok
HK Beograd
15/8
Draw
10/3
Fehervari Titanok
17/20
17:00
MAC Budapest v Ujpest Budapest
MAC Budapest
19/20
Draw
10/3
Ujpest Budapest
7/4
17:15
Sapa Fehervar AV19 v EC VSV
Sapa Fehervar AV19
7/5
Draw
16/5
EC VSV
5/4
17:30
Aigles de Nice v Boxers de Bordeaux
Aigles de Nice
2/1
Draw
10/3
Boxers de Bordeaux
5/6
17:30
Heilbronner Falken v Starbulls Rosenheim
Heilbronner Falken
Evens
Draw
16/5
Starbulls Rosenheim
13/8
17:30
MKS Cracovia SSA v Podhale Nowy Targ
MKS Cracovia SSA
4/9
Draw
15/4
Podhale Nowy Targ
15/4
17:30
Orlik Opole v JKH GKS Jastrzebie
Orlik Opole
1/2
Draw
15/4
JKH GKS Jastrzebie
17/5
17:30
Ravensburg Towerstars v Kassel Huskies
Ravensburg Towerstars
23/20
Draw
3/1
Kassel Huskies
7/5
17:35
New York Rangers at Detroit Red Wings
New York Rangers
20/29
Detroit Red Wings
6/5
18:00
CSG Strasbourg v Ducs d'Angers
CSG Strasbourg
7/4
Draw
16/5
Ducs d'Angers
10/11
18:00
Cardiff Devils v Sheffield Steelers
Cardiff Devils
3/4
Draw
17/5
Sheffield Steelers
9/4
18:00
Edinburgh Capitals v Manchester Storm
Edinburgh Capitals
9/4
Draw
18/5
Manchester Storm
3/4
18:00
Thomas Sabo Ice Tigers v Grizzlys Wolfsburg
Thomas Sabo Ice Tigers
Evens
Draw
16/5
Grizzlys Wolfsburg
15/8
18:30
Dundee Stars v Coventry Blaze
Dundee Stars
6/5
Draw
7/2
Coventry Blaze
11/8
19:00
Niagara IceDogs U21 at London Knights U21
Niagara IceDogs U21
11/2
Draw
6/1
London Knights U21
1/4
19:00
Ottawa 67's U21 at Kitchener Rangers U21
Ottawa 67's U21
18/5
Draw
15/4
Kitchener Rangers U21
1/2
19:00
Saginaw Spirit U21 at North Bay Battalion U21
Saginaw Spirit U21
3/2
Draw
16/5
North Bay Battalion U21
23/20
19:05
Guelph Storm U21 at Windsor Spitfires U21
Guelph Storm U21
11/2
Draw
6/1
Windsor Spitfires U21
1/4
19:30
Chamonix-Morzine HC v Dauphins d'Epinal
Chamonix-Morzine HC
7/5
Draw
17/5
Dauphins d'Epinal
11/10
20:00
Bridgeport Sound Tigers v Rochester Americans
Bridgeport Sound Tigers
23/20
Draw
13/5
Rochester Americans
7/4
20:05
Boston Bruins at Pittsburgh Penguins
Boston Bruins
27/20
Pittsburgh Penguins
20/33
20:05
Springfield Thunderbirds v Toronto Marlies
Springfield Thunderbirds
3/2
Draw
13/5
Toronto Marlies
7/5
21:00
San Antonio Rampage v Rockford IceHogs
San Antonio Rampage
23/20
Draw
13/5
Rockford IceHogs
7/4
22:00
Hershey Bears v Lehigh Valley Phantoms
Hershey Bears
11/8
Draw
13/5
Lehigh Valley Phantoms
3/2
22:05
Providence Bruins v Hartford Wolf Pack
Providence Bruins
3/4
Draw
3/1
Hartford Wolf Pack
5/2
23:00
Ontario Reign v San Diego Gulls
Ontario Reign
21/20
Draw
13/5
San Diego Gulls
2/1
23:05
Mississauga Steelheads U21 at Oshawa Generals U21
Mississauga Steelheads U21
2/1
Draw
10/3
Oshawa Generals U21
17/20
23:05
Philadelphia Flyers at New York Islanders
Philadelphia Flyers
11/10
New York Islanders
10/13
Russian - MHL
Reaktor Nizhnekamsk v Belye Medvedi
22 Jan 10:00
12 More
Match Betting 60 mins only
Reaktor Nizhnekamsk
Evens
Draw
16/5
Belye Medvedi
8/5
Match Betting inc OT and pens
Reaktor Nizhnekamsk
2/3
Belye Medvedi
11/10
Total Goals 60 mins only (Over/Under)
Over 5.5
21/20
Under 5.5
5/7
Russian - MHL
Sputnik Almetievsk v Omskie Yastreby
22 Jan 10:00
12 More
Match Betting 60 mins only
Sputnik Almetievsk
17/5
Draw
4/1
Omskie Yastreby
4/9
Match Betting inc OT and pens
Sputnik Almetievsk
9/4
Omskie Yastreby
2/7
Total Goals 60 mins only (Over/Under)
Over 5.5
2/3
Under 5.5
11/10
European - MOL Liga
Ferencvarosi TC v ASC Corona 2010 Brasov
22 Jan 11:30
9 More
Match Betting 60 mins only
Ferencvarosi TC
5/4
Draw
16/5
ASC Corona 2010 Brasov
13/10
Total Goals 60 mins only (Over/Under)
Over 6.5
17/20
Under 6.5
17/20
Total Goals 60 mins only (Over/Under) 2
Over 7.5
7/5
Under 7.5
1/2